Rozhovory

By Kat Tempinski, 2002

přeložila Anna Wolfová

Jsem tak ráda, že se s vámi můžu podělit o můj krátkým, ale milý rozhovor s Davidem Furnishem, pořízeným 10. října 2002. Pamatujete si když jste slyšeli jak milý je David a jak ze sebe vydává co nejvíc, aby pomohl ostatním, atd.? No, všechno je to pravda. Je to velmi laskavý a soucitný člověk. Zjistila jsem, že je velmi milé a jednoduché s ním mluvit.

Davidovi je teď 40 let a je partnerem Eltona Johna už skoro 10 let. Většinu času tráví spoluprácí s ostatními producenty, režiséry a společnostmi, na distribuci filmů a projektů přes Rocket Pictures.

Projekty na kterých se teď pracuje; animovaný film nazvaný ‚The Garden of Gnomes‘. Výroba a distribuce tohoto filmu zabere 2-3 roky. Bude vydán s Disneyho filmy. Nepracuje se na nejžádanějším filmu ‚Tantrums and Tiaras II‘. "Nebude žádná 2. část dokumentu," říká David, "Někdy v budoucnu, až bude Elton připravený, vznikne film založený na Eltonově životě a kariéře."

Jenom nedávno vydané filmy ‚Inside Versace‘ a ‚Inside Gucci‘, televizní speciality, které můžete viděté na Channel 4, ve VB. David si chtěl na vlastní kůži zkusit udělat rozhovor v roli tazatele. Výsledky jeho úsilí byly: ‚výborné Davide!‘

Kromě distribuce filmů, David pracuje na získávání peněz pro charitativní nadaci Eltona Johna Aids Foundation. V létě pomáhá pořádat Black Tie a Tiara Ball a každý rok Oscar Bash.

KT: Jak to jde s Eltonem?
DF: Všechno je lepší a silnější než kdy dřív. Je to jediná věc v mém životě, o kterou se nebojím a každý rok je lepší než ten předešlý.

Elton uspořádal Davidovi ohromnou narozeninovou party ve Venice. Jeden apartmán ve Venice je dokonce pro Davida domovem, když je Elton na cestách. Elton flew in family and friends to celebrate. David dostal jeden úžasný dárek, portrét jeho kmotřenců (což jsou Damien Hurley, Brooklyn Beckham, Esme Bertelsen a Matthew) od Johnnie Shand Kydd

KT: Co si myslíte o nové knize o Eltonovi Johnovi od Mary Anne Cassata, "The Elton John Scrapbook" (kterou si můžete zakoupit navštívíte-li http://theeltonjohnscrapbook.com/ ), která se zmiňuje také o www.davidfurnish.com?
DF: Vážím si toho. Čas od času se dívám do návštěvní knihy na webové stránce, a vždycky se usmívám nad těmi úžasnými zprávami od lidí z celého světa. Je to od nich tak milé"

Pro ty z vás kteří chtěli vědět pár malých, ale důležitých detailů vztahující se k Davidově osobě, jsem se zeptala Davida....

KT: Jaká je vaše nejoblíbenější barva?
DF: Zelená

KT: Vaše nejoblíbenější jídlo?
DF: Italské

David býval vegetarián. Vzdal to před několika lety.

KT: Jaký je váš nejoblíbenější film?
DF: Old Buddies. Je to jeden z prvních filmů Marilyn Monroe. Je to klasika od B&W Film

Omlouvám se těm z vás, kteří se chtěli dozvědět o "Boxers or Briefs?" Nikdy jsem se nedostala k tomu, abych se na to zeptala. :-) Možná se pracuje na knize Životopis Davida Furnishe.