Píseň a její člověk

 

Píseň s příběhem

autor: Candle

 

Mnoho lidí se mě často ptá, jaká byla má cesta k hudbě Eltona Johna a jestli se mé fanství k němu odráží v mé tvorbě. Mám radost, když můžu tento příběh vyprávět, protože je pro mě moc důležitý. Změnil můj život.

Být uvíznut na ploše mezi životem a smrtí a volit smrt, je příčinou mnoha konců, někdy ovšem je to začátek. Kdosi mi jednou otevřel oči a díky tomu se tenhle příběh stal a jsem za to velmi vděčný člověk.

Kam až se podíváš je šero, stíny netančí, nehoří žádná svíce, jen hraje rádio a dost nudně. Máš své trápení, vybral sis smrt místo života a za pár minut svou volbu uskutečníš. Před očima se ti míhají uplynulé chvíle, zoufáš si. Těžké je zaříznout nůž do vlastního krku, ale ty už máš na to dost sil. Pozvedneš nástroj, hledíš na něj. Pomyslíš na vyděšené tváře rodičů až se vrátí a uvidítě tu ležet v krvi, je ti to jedno. Lomcuje s tebou vztek, chceš už jít. Jít do jiného světa. Nůž se zaleskne v záři zapadajícího slunce.

Už nedoufáš, že by se něco změnilo, nečekáš na lepší život, chceš smrt a to hned a rychle. Zbývá jen pár centimetrů, ucítíš chlad čepele na svém krku, polkneš... něco tě donutí zaposlouchat se. Slyšíš nějakou píseň. Je krásná, přestává ti být zima, slunce zapadá rychleji, svět se točí. Skončí první sloka. Z očí ti vytrysknout slzy, zavřeš oči a rozpláčeš se. Nůž cinkne o zem, už si ho neudržel. Vložíš si hlavu do dlaní a pláčeš, vydáváš ze sebe tu bolest, nevíš co to způsobilo, ale je ti lépe.

Je tma, píseň skončila a ty jsi rozhodnutý žít.

Tohle bylo mé první setkání s tvorbou Eltona Johna. „Candle In The Wind“, píseň, ke které patří dlouhý příběh, byla první, kterou jsem od něj slyšel. Nikdo před tím nedokázal mě dojmout, tak hodně jako ona. Elton jí věnoval krásné Marylin Monroe, Ryanu Whiteovi, člověku, který byl velice moc silný navzdory svému mládí a své nemoci a v roce 1998 zachránila život člověku, který přestal věřit, že život má cenu. A je to proto, že jí složil anděl.

Andělská hudba Eltona Johna příliš neovlivňuje mé povídky nebo jinou práci, ale kdykoliv se cítím osaměle, jdu a pustím si jí a hned je mi lépe. V jejím náruči mě přestane bolet hlava, dostanu dobrou náladu a do mého nitra se vrátí naděje. Otázkou je jestli ona je „moje“, nebo já její.

Díky Eltone!!!!