O jménech

    

autor: David_Atanamirion

Význam jména David

Zatím se mi podařilo sehnat pouze význam jména David. Jelikož se tak také jmenuji mohu říci, že to šlo docela jednoduše. Jméno David znamená „Miláček“, „Milovaný“ nebo také „Náčelník“. Z tohoto vyšli i naši přátelé Imladar z Roklinky.CZ a přisoudili přímo Davidu Furnishovi jméno Meldon, které se překládá jako „miláček“, „milovaný“. „milující.“


autor: Babbu

Elfská jména

 

 

Aby jste byli v obraze, když někdo z Roklinky promluví nějakým zvláštním jménem a aby jste si udělali obrázek kam až může láska fanoušků zajít, připravila jsem pro vás tento článek.

    Začnu Davidem. Jméno David znamená, jak možná víte, „Miláček“ či „Náčelník“. Jeho překladem do tindarského jazyka (jeden z elfích jazyků) vniklo jméno Meldon – „Milovaný“, ale Imladar (elfové mluvící tímto jazykem – v podstatě pánoprstenový fanoušci žijící ze zábavy podle zásad elfů od Tolkiena) používají také jméno od tohoto odvozené: Aranmendelin. Když si toto slovo rozložíme na kousky vyjdou nám dvě základová: Aran = Král, Mendelin = Miláček, s čehož vyplývá, že David je mezi nimi vlastně nazýván „Miláček krále“, avšak existuje častější pojmenování a to: „Silmaril“ = Záře čistého světla.

    Elton, je jméno, které se jen ze souhry náhod objevuje i ve Startreku Candle Winda, to by nebylo až tak divné, kdyby nešlo o mimozemskou řeč, v níž znamená „Sličný hudebník“.

    Již zmínění Imladar pojali pro Eltona označení Aranlindar, které znamená „Král hudby“.