Jak to začalo


Můj život změnil Elton John !!!

1997 - 2006

autor: Rocket Man

Začalo to někdy na podzim v roce 1997. Byl jsem v tanečních a k nástupu nám hráli nějakou neznámou, vcelku rytmickou písničku!!!!

Jak jsem jí slyšel každý pátek několikrát za večer a pořád jsem si jí notoval v hlavě!

Byla úchvatná a skvěle se rozléhala tím velkým sálem! Marně jsem bádal kdože to zpívá????? Pak se ten stejný hlas přidal i k jednotlivým tancům. Znělo to v tom plném sále prostě úžasně a já si stále lámal hlavu s tím, kdo propůjčil hlas těmto nádherným melodiím, které nás vedli do kroku valčíku či rumby, džajvu, nebo blusu.... Nespoutána melodie valčíku (LATITUDE) a úvodní nástup mne provázeli každý den. Pokaždé jsem se těšil, na pátek a na to, až ty tóny znovu zazní.

Nakonec jsem se od kamaráda dozvěděl, že to asi zpívá nějaký Elton John???

Vůbec jsem v té době netušil o koho se jedná???!!!!

Zašel jsem do půjčovny, tehdy ještě MC kazet (CD byly zatím v rozkvětu, o mp3 se ještě vůbec nevědělo a DVD byl naprosto neznámý pojem :-)!!!)

Půjčil jsem si všechny Eltonovo kazety co tam měli, byla jich hrstka : Made In England, Duets, Love Songs.... a pár dalších!

Doufal jsem, že tam najdu svoje vysněné melodie z tanečních a tak jsem pilně poslouchal písničku po písničce v kazeťáku jsem měnil kazetu za kazetou, až jsem narazil na Made In England!

Poslechl jsem si první stranu - nic.............

Obrátil jsem kazetu a mým pokojem se náhle rozezněla LATITUDE!!! Rozářili se mi oči - ano, to je preci ona, to je ta nádherná melodie, která nás všechny, každý pátek večer, vede do kroku valčíku!!! Byl jsem v sedmém nebi. Do smrti na ten pocit nezapomenu!!! Stiskl jsem přetáční vpřed a něco mi našeptávalo, už jsi blízko!!! Už jsi blízko za chvilku už tu musí být ta skvělá melodická, rytmická skladbička, která nás všechny víta do sálu k nástupu!

A je to tady zazněla LIES!!! Zvítezil jsem, mám to po čem jsem toužil!

Pamatuji si, že jsem měl tyhle dvě písničky na střídačku nahrané na jedné celé kazetě a poslouchal je stále dokola!!!

Tak začalo moje šílenství jménem ELTON JOHN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                       

První moje CD mi přivezla mamka z Anglie, byl to Love Songs - dodnes mám to CD v původním obalu s cenovkou 14,99 liber!

Pak jsem si koupil Made In England, společně s tehdy novinkou The Big Picture!

Potom už to šlo jak po másle, jedno album za druhým, do toho pár VHS - Live In Barcelona, Elton John - Live In Rio 1995 včetne Eltonovo dokumentu + VHS - The Very Best Of a

Love Songs.

Tak jsem poznal i Eltona "osobně" jeho klipy, záznamy z koncertů a stále ve mě sílila touha dostat se na jeho koncert - vidět a slyšet Eltona Johna osobně.

V roce 1999 měl mít Elton John vystoupení, v tehdy ješte Paegas Aréně! Měl to být sólový koncert, Elton pouze s piánem! (an evening with elton john sólo) Vstupenky jsem tehdy koupil za 2.500,- Kč a nesmírně jsem se těšil na to, že konečně uvidím svého boha, skutečného - živého! Uvidím ho hrát na piano a uslyším ho na vlastní uši živě zpívat! V té době jsem ještě netužil, že si na tento okamžik musím počkat dlouhé 4 roky!!!

Elton John měl v té době totiž vážné zdravotní problémy a proto musel několik koncertů ze své šnůty zrušit, mezi ně patřil i ten pražský!

Život běžel dál a já jsem si svůj sen splnil až v roce 2003!!!

 

V roce 2003 jsem na internetu objevil koncert, který se měl uskutečnit 13.12. 2003

v německém Hamburku!

Našeřil jsem prachy a společně s kamarádem jsme 13.12. 2003 vyrazili směr Hamburk!

Vstupenky stály v přepočtu 1.700,- Kč a byly až do zadních řad na tribuny!

Zážitek to byl neopakovatelný, konečně jsem videl na vlastní oči Sira Eltona Johna, byl ode mne sice daleko, ale přesto to bylo strhující vystoupení - strhující show!!!

Dokonce mám na DVD jednu píseň, kterou Elton John z tohoto koncertu vydal.

Pak už jsem si řekl, že musím alespoň jednou za rok navštívit Eltonův koncert.

 

13.06. 2004 to byla Vídeň - tam už jsem pořídil slušnej záznam na kameru, kterou jsem tam protáhl! Na koncertě jsem se dokonce potkal s Michalem Davidem! Tenhle koncert byl zvláštní tím, že se celý odehrál za bílého dne!

 

V roce 2005 nastali moje "Eltonovské žně".

24. 05. 2005 jsem byl na Eltonovo koncertě v Paříži, kde jsem opět pořídil záznam na kameře - podrobný průběh koncertu popisuji v příspěvku ELTON JOHN - LIVE IN PARIS BERCY 24. 05. 2005

 

Hned po Paříži byl Elton John pozván do Bratislavy - byl to Free koncert, který pořádal

T-Mobile a jako hosta si pozval právě Eltona Johna, takže 01.06. 2005 jsem vyrazil na koncert do Bratislavy, který byl FREE - tedy úplně zadarmo!

Přišlo 100.000!!! fanoůšků i zvědavců a koncert se vskutku povedl. Ze všech jeho koncertů, které jsem absolvoval, byl právě tento nejskvělejší! Atmosféra byla strhující a famózní! Byl to nejkrásnější zážitek v mém životě! Skákalo se, tleskalo se v rytmu a stotisíc lidí sborově zpívalo, no prostě nářez všech nářezů! (Kratký video-záznam jsem tam také pořídil)

 

No a pak přišla Praha!!

21.06. 2005 Sazka Aréna, v tento den se mi splnily i ty nejneočekávanější sny! Podal jsem si s Eltonem Johnem ruku! viz příspěvek ELTON JOHN- LIVE IN SAZKA ARENA PRAHA

 

O rok později jsem navštívil v pořadí můj 6 koncert a to 06. 06. 2006 v Moenchengladbachu v Německu. Tam jsem též pořídil video-záznam.

 

Jsem skutečně maximální fanoušek. Eltonovu hudbu miluju! Vlasním doma všechna jeho alba a všechna DVD vydaná v ČR + spousty koncertů a dokumentů v ČR nevydaných!

Jsem vášnivý sběratel všeho co se týká jeho osoby a doufám, že budu mít možnost alespoň jednou ročně navštívit jeho vystoupení.

 

To je tak v krátkosti o mě a Eltonu Johnovi.

 

P.S. Jsem moc rád, že nejsem v Česku sám, kdo objevil kouzlo a půvab hudby Eltona Johna. 

Jen tak Dál !!!