Překlady článků 2

ELTON NAVŠTÍVIL DIANU

Přeložila: Anna Wolfová

TŘI roky po národní poctě princezně Dianě se národ rozplakal, Elton John sám měl včera blízko k slzám.

                    Na soukromé cestě zaznamenané pouze The Mirror, poprvé navštívil Dianin hrob.

                   Sira Eltona to zanechalo viditelně dojatého a sklíčeného – ale také potizivně.

                   Řekl: "Jsem moc rád, že jsem přišel. Je to velmi mírumilovné a krásné, pokojné a tak optimistické."

                    Sir Elton, po dlouhou dobu blízký přítel princezny, strávil skoro 2 hodiny na místě jejího posledního odpočinku.

                    Zmírnilo to jeho dříve hořký pohled na její hrob na ostrově v sídle Althorp.

                    Před dvěma lety prohlásil: "Jenom je mi smutno z toho, že je na tom ostrově – je to jako by znovu byla úplně sama."

                   53letý rokový idol a jeho partner David Furnish byli na této cestě doprovázeni Dianiným bratrem Earlem Spencerem.

                    V hlubokém tichu se společně procházeli po štěrkovém chodníku, který obklopuje Dianin hrob, před tím než navštívili výstavu věnovanou Dianě.

                    Zůstali stát jako omráčení návštěvníci Northamptonshirského sídla, Elton se na pár minut zastavil u svatyně, která byla postavena na její památku, četl si zprávy a prohlížel květiny, které tam pro ni byly zanechány.

                    Potom se nakrátko oddělil od svého partnera a Earla před pomníkem a sklonil hlavu jako k modlitbě.

                    Jeho přátelství s Dianou začalo v roce 1981, kdy se setkali na oslavě 21.narozenin Prince Andrewa.

                    Na jejím pohřbu, který byl nabitý emocemi, Elton skvěle zazpíval svojí přepracovanou verzi Candle In The Wind.

                    To, že dal výtěžek z rekordního prodeje Vzpomínkovému fondu Diany, Princezny z Walesu, vydělalo miliony na dobré věci.

                    A Elton si včera dovolil úsměv, když uviděl účet, jím podepsaný a koupený v aukci minulý rok za £25,300, v domě v Althorpu , kde se teď konají Dianiny výstavy a filmové vzpomínky.

                    Když si Elton a jeho dlouholetý přítel prohlíželi galerii Dianiných oděvů, také se trochu pochichtávali.

                    David se na župany (?) díval v úžasu a řekl: "Rozhodně věděla jak se nosí šaty."

                   Ale uvnitř výstavy Elton vzbudil pozornost návštěvníků, usmál se a tiše zmizel.

                    A venku, kde skoro 100 diváků propuklo ve spontánní potlesk, zdvořile odmítl rozdávat autogramy a řekl pouze: "Omlouvám se, toto je soukromá návštěva."

                    Před dvěma lety vypadala jakákoliv Eltonova návštěva nepravděpodobně.

                    Napadal rozhodnutí pohřbít Dianu na Althorpu, řekl: "Není to moje věc, ale kdybych jí měl někde pohřbít, chtěl bych, aby to bylo ve Westminster Abbey, tak by lidé mohli přijít a nemuseli by platit za to, že ji uvidí.

                    "Mohli by odříkat modlitby nebo říct cokoliv by chtěli. Bylo by to velmi jednoduché i pro chlapce, aby přišli a viděli ji. Myslím, že je pro ně velice těžké jít a navštívit svou matku."

                    Sir Elton – který byl před dvěma lety Královnou pasován na rytíře – také odmítl objevit na vzpomínkovém koncertě, který organizoval Earl Spencer v Althorpu v červnu 1998.

                    Potom řekl: "Chtěl bych si jí pamatovat svým vlastním způsobem.

                    "Nebudu poskakovat na jevišti a dělat žádné koncerty na její památku.Udělal jsem co jsem udělal a chci to tak nechat"

                    Ale včera začalo nové období, když Elton a David neočekávaně přijeli na Althorp v jejich autě s řidičem.

                    Před cestou si dali si oběd s 36letým Earlem a jeho přítelkyní Carolinou Freudovou, rozvedenou někdejší snachou Sira Clementa Freuda.

                    Sira Eltona zpívajícího chvály na Dianino místo posledního odpočinku v domě jejích předků to změnilo.

                    Řekl: "Je úžasné co zde bylo vykonáno."


Elton John, báječný v 53

Přeložila: Anna Wolfová

 31/03/2000

 By Edna Gundersen, USA TODAY

 BEVERLY HILLS, Kalifornie . – Hudební průmysl vypadá jakoby Eltonovi Johnovi určil brzký večírek na rozloučenou. Neočekává žádné RSVP od oslavence.

 "Nemůžou mě poslat do důchodu," směje se všudypřítomná popová hvězda, stále stojící na jevišti i po 35 letech natáčení. "Nemůžou poslat do důchodu Rolling Stones nebo Pink Floyd nebo Erica Claptona. Mám rád, když mladí lidé stoupají vzhůru, ale jak troufalé je, když si někdo myslí, že Stoni jsou staří a nudní nebo že Joni Mitchell není schopná napsat nové písničky, protože jí je přes 50? To je svinstvo."

 John, který v 53 letech vypadá hezky mladě v elegantním černém obleku, s diamantovými hodinkami a růžovými brýlemi, si vychutnává kariérový růst Nasdaqských rozměrů. Mezitím, co jezdí po světě, sbírá ceny, koupe se v pochvalách, natáčí s tak odlišnými osobnostmi jako je Moby (techno) a Earl Scruggs (country), a pořádá svou Oscarovou slavnost. Také přejíždí sem tam mezi muzikálem Aida na Broadwayi a animovaným kamarádským filmem The Road to El Dorado (Cesta do El Dorada), začínajícím v pátek.

 Jeho partner ve velmi úspěšném filmu The Lion King je Tim Rice. Soundtracku se prodalo 10 milionů kopií, vyhrál cenu Grammy a píseň Can You Feel the Love Tonight vyhrála Oscara a Golden Globe.

 "Ocenění", říká John, "jsou nanic; beru je s rezervou." Ale ve své misi uspokojení publika není kavalírem. Strávil roky budováním muziky pro oba projekty a obzvlášť se polekal úkolu přepracovat Verdiho klasiku Aida.

 "Myslel jsem, že se to nepovede – jak můžeš napodobit něco s tolika gravitas jako plnohodnotnou operu?" říká John, odpočívajíc ve svém pokoji v Beverly Hills Hotelu pár hodin před tím, než  se objevil a byl obléhán svými fanoušky v Tower Records. "Museli jsme udělat něco úplně odlišného."

 John se pral za svou představu. Před měsícem, na protest udělal titulky po neočekávaném provedení Aidy.

 "Při úpravě dvou písní se na mě úplně vys----," říká. V prosinci, byl ujištěn, že techno úprava v Another Pyramid a My Strongest Suit bude odstraněna. Nebyla. "Tak jsem se rozhodl. Nemuselo to mít titulky, ale musel jsem to udělat. Ustálilo se to. Viděl jsem Aidu minulý týden dvakrát a bylo to tak perfektní jak jsem si myslel, že by mohlo být.

 Podobný boj podnikl k osvobození Without Question ze střižny El Dorado. Píseň vytržená z předchozí verze byla na Johnovo naléhání obnovena. Shodou okolností, producenti z The Lion King, dva týdny před jeho uveřejněním, odstranili Can You Feel the Love Tonight. John nakonec zvítězil v tahanici ve studiu, a píseň vyhrála Oscara.

 Překvapivě se mu týmová práce zamlouvala.

 "Moje celá kariéra je o spolupráci," říká John. "Nikdy nebudeš všechno říkat přímo, z očí do očí, ale ten proces je nádherný. Kromě toho, nejsem moc dobrý lyrický spisovatel. Je dobré znát své hranice." Vyhlídky The Rock and Roll Hall of Famer se zdají být bez hranic. Jeho koncerty stále vyprodané. Mladí i staří žádají jeho hlas a písně. Broadway i Hollywood volají, soupeřící s celosvětovou chutí na jeho chytlavý pop. Ale Rocket Man plánuje zpomalit.

 "Jestli ne, David mě pravděpodobně zabije" říká. "Moc mě postrádá, když jsem pryč."

 Johnův šestiletý vztah s filmovým producentem Davidem Furnishem může být považován za jeho nejlepší spolupráci této doby, celoživotní úspěch, o kterém se mu ani nesnilo.

 "Nevěděl jsem jak mít normální zdravý vztah až do doby když jsem vystřízlivěl," říká John. "Je to proces učení se. A já nebyl připraven než přišel David a všechno souhlasilo. Máme mezi sebou neshody, ale je to skvělý vztah, vyrovnaný partnerský vztah"

 Furnish režíroval dokument Tantrums & Tiaras, nepřikrášlený pohled na obyčejný živor Johna, který nechtěl nikomu podlézat.

 "David je chytrý, inteligentní a není ochotný smířit se s čímkoliv," říká John. "Má svou vlastní identitu a práci. A to je důvod proč to funguje.

 "Nejhorší věc, kterou můžete udělat je přinutit někoho, aby vás následoval všude po světě. Protože na konci se bude cítit jako lapený pes. Já tu chybu udělal tolikrát.

 "Rozdal jsem hodně lásky, ale bylo pro mě těžké lásku přijímat. David mě to naučil. Teď jdu spát s vědomím, že mě někdo opravdu miluje. Po vystoupení se dívám na jeho obrázek, který mám u postele, a jsem tak šťastný! Je úžasné co se děje, když se o sebe člověk stará."

 Po soupeření s drogovou závislostí, alkoholismem a bulimií John získal zkušenosti ve vztahu. Uzdravení "mi pomohlo rozvíjet se jako dospělý," říká. "Naučil jsem se požádat o pomoc. V sázce je hodně hrdosti, když odhalíš co se s tebou děje. Cítíš se tak zahanbeně."

 Od vyléčení závislosti se John už nikdy neocitl na hraně. "Viděl jsem světlo. Chtěl jsem být příjemná lidská bytost. Chtěl jsem zpátky přátele, které odhodil, ne lidi motající se kolem mě, aby viděli jak moc špatně to může dopadnout."

 Zpěvačka a bývalá narkomanka Bonnie Raitt, Johnova přítelkyně od raných 70. let, byla svědkem jeho pozoruhodné přeměny z užívající si rockové hvězdy na lidumila a normální lidskou bytost.

 "Smekám před změnami, které ve svém životě udělal a opravdový rozdíl, který udělal v boji proti AIDS," říká. "Nejvíc na něm mám ráda, že není nafoukaný. Je skutečně sám sebou. Vůbec nepodvádí. Je opravdový a zranitelný a upřímný a nadšený."

 Johna bolí, když vidí jak se rockové hvězdy stávají oběťmi drog. Pomohl Courtney Love od závislosti. Je zarmoucen, že nově střízlivý Scott Weiland ze Stone Temple Pilots plánuje turné.

 "Je to děsivé," říká John. "Zahodil jsem celý rok. Myslel jsem, že by se měl celý svět zastavit a nikdo by si mě nepamatoval, ale udělal jsem co mi bylo řečeno, protože to se musí. Je to těžká cesta. Když jsem četl, že se Scott vydal přímo z léčby na cestu, pomyslel jsem si, 'Můj bože, doufám. že to přežije. Doufám, že je v pořádku.' Nemůžete se starat o každého.

 "Lidé v téhle branži můžou být sebezničující. Chtějí pozornost a důkaz, jdou na jeviště a předvádějí se, ale nevědí jak se chovat v obyčejném životě. To jsem byl i já. Na jevišti mi bylo dobře. Byl to útěk. Ale neuměl jsem žít život v zákulisí. Neuměl jsem komunikovat. Zavřel bych dveře a poslal asistenta, aby všechno dělal za mě. Podívejte se na Lizu
 Minnelli, další co žije život na jevišti. Je to tragické."

 K tragédii nemusíme chodit daleko, John teď bere za své hodiny neštěstí a porážky. Je veden filozofií návrháře Gianni Versaceho, zavražděného v roce 1997 pár týdnů před smrtí jiné Johnovy blízké osoby, princezny Diany.

 "Gianni říkával, 'Eltone, není času nazbyt! Musíš vidět tenhle kostel. Musíš vidět tu nádhernou malbu v museu.' Tolik mě toho naučil. Říkal, 'Vnímej všechno kolem. Nejsme tady na moc dlouho.' Nikdy víc jsem se před životem neschovával."

ELTON JOHN A DAVID FURNISH

Překlad: Anna Wolfová 

KDO JSOU: Multimilionářská hudební hvězda Elton John, 54 a filmový producent David Furnish, 39.
STAV: Elton a David spolu chodili osm let. Teď oba nosí zlatý svatební prsten na znamení věrnosti k sobě navzájem.
BÝVALÉ VZTAHY: Elton měl v sedmdesátých a osmdesátých letech řadu milenek, dále byl tři roky ženatý s bývalou letuškou Renatou Blauelovou v r.1984. Po veřejném odhalení se přiznal k dlouhodobému vztahu s jeho bývalým manažerem Johnem Reidem. David tají vše o jeho bývalých vztazích, i přesto se přiznal k milostnému románku s Farrah Fawcettovou.
JAK SE POTKALI: David byl přítelem pozván na večírek do Eltonova Windsorského sídla. "Moje první reakce byla říct ne, " prozrazuje David. "Myslel jsem, že Elton bude víc nafoukaný a že bude mluvit jen o sobě. Nebyl jsem jeho až tak velký fanoušek. Očekával bych sluhy a lokaje, ale místo toho jsme měli ‚spagbol‘(anglické jídlo), co uvařila Jenny, Eltonova hospodyně."
PRVNÍ RANDE: Den po večírku, Elton pozval Davida zpátky do svého sídla na čínské jídlo, kde spolu strávili příjemnou noc. "Hodně jsme se nasmáli," říká David "A já cítil, že mě přitahuje."
ROMANTICKÉ DÁRKY: Elton přiznává, že neustále nakupuje, jednou dokonce utratil 293,000 liber za květiny za jeden jediný týden. Šperky od Theo Fennella a spousta umění jsou pro tenhle pár úplně normální. Neřku-li jejich obleky od Versaceho.
KDE ŽIJÍ: Elton a David vlastní domy v Londýně, Windsoru, Nice a Venice a střídavě se mezi nimi stěhují.
KAM CHODÍ: Elton a David jsou hostitelé když dojde na pořádání extravagantních večírků pro celebrity, v poslední době to byly White Tie a Tiara Ball v jejich Windsorském sídle. Dvojice také miluje společné jídlo venku a když jsou v Londýně, jdou přímo do The Ivy (londýnská restaurace).
KAM JEZDÍ NA DOVOLENOU: Když si workholik Elton konečně udělal pauzu, on a David směřovali na exotická místa jako je Havaj. Když se na začátku tohoto roku dvojice vrátila, podařilo se jim nahromadit 36 kusů zavazadel.
SPOLEČNÍ PŘÁTELÉ: Posh a Becks, Donatella Versace, Liz Hurley.
TĚŽKÉ CHVÍLE: Když musel minulý rok Elton k soudu, kvůli sporu s jeho bývalým manažerem, velká část jeho společného života s Davidem byla probírána na veřejnosti. David celou věc označil jako "hroznou zkušenost."
STAV VZTAHU: Elton dal nedávno silně najevo, že chce aby byl jejich vztah trvalý, když řekl, že si Davida vezme, aby ho chránil před placením dědických poplatků. Společný přítel, společenský klenotník Theo Fennell, říká, že tento vztah Eltona změnil. "Je o moc šťastnější teď, když je David na jeho straně. Je klidnější a uvolněnější.

ŘEKL (ELTON)
: "Jsem s ním velice šťastný"
ŘEKL (DAVID): "Elton je laskavý, velkorysý a čestný muž."


Schůzka s Davidem Furnishem

 od Jaspera Reese

Překlad: Anna Wolfová

    Před deseti lety, David Furnish jakoby neexistoval. Rozhodně ne v tak širokém okruhu veřejnosti. V té době byl Elton John, a každá další gay celebrita, odsuzován. 
Ale teď už, 'Sir Elton a Lady John', jak je nazvali v Tatler and Hello!, jsou nejslavnějším gay párem v zemi, jestli ne na celé planetě. V devadesátých letech se Furnish stal tak známým po boku svého partnera-popové hvězdy jako se stala Meg Mathews. I když si nevšímáte jejich práce pro Elton's Aids foundation, udělali obrovské věci pro gaye po celém světě. Mohou to dokázat svými dopisy. Když Furnish vyrůstal na 'podřadném předměstí Toronta', nepochybně, kdyby poslechl jakési 'varování', nestal by se tím, čím se nakonec stal.

'Pamatuji si, jak jsem byl homosexuální muž bojující se svou sexualitou - a opravdu jsem bojoval po většinu mých dvacátých let. Pamatuji si jak jsem četl článek o Davidu Geffenovi ve Vanity Fair a bylo tam, že si vzal svého přítele na Hollywoodský večírek, a to byla ta jediná věc, které jsem se mohl chytit. Měl jsem dojem, že to bude život plný samoty a hanby.'

Dnes ho potkávám, protože má film, který propaguje - první z jeho nové produkční firmy - ale během půl hodiny zjistíte kdo je opravdu blízko jeho srdce. O tom, jak David a Elton tráví svůj víkend: 'Oba se natáhneme na pohovku se všemi časopisy a novinami a pročítáme je a vykřikujeme některé věci a smějeme se nad nimi anebo se kvůli nim zlobíme.' O Eltonově muzice: 'Vždycky říká, "Musíš si dát do auta těchto pět CD."

Poslední dvě, které mi doporučil byly Sheà Seger a Blu Cantrell.' O jejich stejném smyslu pro humor: 'Smějeme se u Have I Got News For You a Will & Grace. Jsme mnohem víc jako Frasier než Přátelé (*seriály).'

Jak se vzory mění, Furnish je podivně srovnatelný s Cherie Blair: idoly pro specifickou společenskou skupinu, ale přitom tak vzdálení od přímého přístupu k médiím, že jen někteří z nás dokonce rozpoznají jejich hlasy. Za oslnivě dobrým vzhledem a ochotou dokonale se oblékat na Eltonovy velké večírky, je Furnish trochu tajnůstkář. Většina toho, co se o něm ví, byla odhalena v Tantrums & Tiaras, opravdu čestném video diáři, ke kterému ho povzbudil Elton a který se vysílal před čtyřmi lety na ITV.
A nebyl pouze o něm. Byl také o šatníku a náladách jeho přítele. Slyšeli jste jeho hrobový středoatlantský hlas jak se diví proč se nemohou jít projít za hranice jejich hotelu na jihu Francie. Je tam statečný muž, napadne vás, který stojí na okraji sopky a hází do ní granáty. 'To bylo moje zklamání na dovolené s Eltonem,' říká Furnish. Byli jsme na první společné dovolené. Seděli jsme v hotelovém pokoji a já si říkal: "Tohle je dovolená?"'

Film upoutal pozornost, mezi jinými, Michaela Eisnera, který řídí Disney. Společnost Disney uzavřela multimediální obchod s Eltonem Johnem, který napsal písně pro Lvího Krále. V roce 1996 byly Rocket Pictures okamžitě připraveni. Furnish byl přiřazen do řízení s Polly Steele, producentkou Tantrums, která byla i za originály BBC Video Diaries. Dvojice animovaných filmů je v předprodukci, ale jako první je na řadě film nazvaný Women Talking Dirty (Drsný holky). 

    Bude lákavé dívat se na Rocket Pictures jako na Furnishovu hračku, hračku, kterou mu koupil jeho bohatý partner. Jejich zářivé kanceláře v Olympii mají rozhodně barevné schéma dětského pokojíku. Ale on nemá rád, když se na ně dívá tímto způsobem. 'Nechci být vnímaný jako někdo, kdo neumí dělat svou práci pořádně. Beru odpovědnost vážně. Jsem velmi motivovaný, a vždycky jsem byl. Pracoval jsem po celý svůj život. Roznášel jsem noviny, pracoval ve video půjčovně a v továrně na plastové lahve a přijímal hotelové rezervace po telefonu. Během studia jsem žil bez dluhů. Pracoval jsem tvrdě v reklamě. Nikdy jsem nevěděl co znamená nicnedělání a proto je moje práce ve filmové společnosti velmi důležitá. Uznávám, že mám velké štěstí když mám tu příležitost pracovat se společností jako je Disney. Kdybych nebyl s Eltonem nikdy by se to nestalo. Ale mám také ještě větší zodpovědnost. Kvůli spojení s Eltonem je laťka o hodně výš. Je to velké napětí. Jestliže selžete, selžete v očích opravdu široké veřejnosti.'
    Nový film upravený Islou Dewar, podle její vlastní knížky, přitahoval producenty, protože nepatřil mezi běžné snímky o zločincích. Je to o ženách, ale samozřejmě mluví s jejich gay zastánci. Furnish je jeden z těch gayů, kteří si myslí, že ženy jsou 'fantastická stvoření. Sexuálně, jsem se přes to prostě nemohl dostat a vždycky mě přitahovali muži. Většinu svých dvacátých let jsem strávil v různých vztazích a na katastrofálních schůzkách a hodně jsem panikařil. Chtěl jsem heterosexuální ideál, protože jsem chtěl mít děti a všechny ty věci s kterými jsem vyrůstal.'
      
   

Každopádně, film se natáčí v Edinburghu, kde dvě nejlepší přítelkyně touží po tom, co má ta druhá. Cora (Helena Bonham Carter) je svobodná matka, chudá jako kostelní myš, která se jenom stará o mužská přirození, aby otěhotněla. Ellen (Gina McKee) je ambiciózní ilustrátorka vdaná za báječného podvodného právníka, který nemá žádný zájem o plození dědiců. Neustále se něco děje, docela zábavné, inteligentně obsazené a s trochou vedlejších zápletek. Nakonec to není tak špatný výkon. Jeden zábavný detail je pár malých starých královen, které si představuji pobavené majiteli Rocket pink. Nemůžu si pomoct od myšlenek, že je v jejich ‚sladkokyselém‘ odseknutí možná trochu vlastní podoby.

    Šťastný pár se poprvé potkal jedné sobotní noci v říjnu 1993 na večírku naslepo, který Elton pořádal ve svém domě ve Windsoru. Byla to krátkodobá výzva před oboustranným přátelstvím. Elton podával špagety bolognese, ale Furnish byl v té době vegetarián, tak pro něj rozmrazili nějaké těstoviny s mořskými plody.
    Kromě hostitele, který byl a je abstinent, byl Furnish jediný kdo nepil. 'Všichni moji přátelé byli neuvěřitelně zábavní a živí a já si připadal jako hlupák, nudný a tichý, ale pak jsme se prostě uviděli. Víte, když cítíte to škubnutí a myslíte si, "Pane Bože, Tahle osoba mě opravdu přitahuje."'

    Elton si vzal jeho číslo a druhý den ráno v 11.30 mu zavolal. 'Seděl doma a divil se proč je zrovna vhodný čas na zavolání. V tom čase žaloval The Mirror. Řekl, "Musím být ráno na dvoře. Proč nepřijdeš na čínské jídlo?" Ty dva první týdny byly surrealistické; Elton byl na dvoře každý den, a já přišel do práce a musel projít všechny noviny a na každé obálce tam byl Elton.'

    Pracoval v Ogilvy & Mater byl v 31, Furnish nejmladší osobou. Udržovali svůj vztah v soukromí, v prvních šesti měsících s tím vůbec nevyšli na světlo, Furnish nedoprovázel Elton při pracovních příležitostech. Chtěl by letět do Atlanty, kde má Elton dům, na víkendy. 'Bylo pro mě těžké pracovat v reklamě a sedět za stolem od devíti do pěti jenom se čtyřmi týdny dovolené za rok a přitom mít vztah.'

    Po roce odešel a začal pracovat jako filmový producent. Po šesti měsících ho Elton požádal o natočení dokumentu. 'Moje prvotní reakce byla ne. Říkal jsem si, "Opravdu chci vytvořit něco vlastního, co nesouvisí s Eltonem." Také, kreativně, muselo by to být hodně čestné jinak bych byl kriticky zabit. Obával jsem se ze dvou důvodů: Elton nenávidí focení se a filmování se.

    A on chce, abych kolem něj běhal s kamerou?
    Co tohle udělá s naším vztahem? A také, neskočí do toho jeho vedení a nezkusí to celé zastavit?
    Ve skutečnosti, jeho manažer hrál malé zábavné hry. Myslím, že se mnou cítil ohrožený. Řekl jsem, "Udělám to, jestliže to budu moct dokončit."
    Elton řekl, "Věřím ti, prostě to udělej." Stalo se to pro mě prostředkem k proniknutí do hlavy osoby, se kterou jsem žil svůj život, a kamera se stala zbraní a zároveň štítem.' Tantrums & Tiaras katapultoval Furnishe do světa, kde se ostatní celebrity stávají tvými nejlepšími přáteli.
    Podívejte se na seznam hostů na oslavu jeho 37. narozenin, kterou pro něj pořádal Elton. Kromě The Ivy (*slavná restaurace) se také mohli setkat v Madame Tussaud's (*muzeum voskových figurín).

    O jedněch vánocích, Furnish musel říct svým rodičům za (a), že je gay, a za (b), že chodí s nejslavnějším homosexuálem.
    'Nemůžete se přiznat horším způsobem než tímto. To je jako výbušná řízená střela.'

    Ptám se zda by radši udělal to samé bez kamer. 'Když vyděláváme peníze pro Aids, nemám s tím žádný problém. Je to jako kdybyste byli podnikatelem a neměli rádi pracovní schůzky. Jediná doba, kdy to bolí je když se snažíte užít si soukromý život. Jsem šťastlivec. Můžu se projít po ulici. Nikdo na mě neupozorňuje ani mě nepronásleduje.

    Lidé nežádají můj autogram nebo se nevzrušují, když mě vidí. Každý den si můžu dát svůj sendvič, vzít si taxi, jít ven se svými přáteli. Elton nemůže. Vím, že se tak cítí mnohem víc jako vězeň. Když si chcete dát jídlo v restauraci a někdo jde kolem a chce šest autogramů a nemá papír nebo tužku a stojí tam a čeká, že mu dáte podepsanou fotku, je to velmi obtěžující. Ale je to cena, kterou musíme platit. Žijeme život s neuvěřitelnými výhodami a život je vždy plný kompromisů. Bylo by to ode mě naivní myslet si, že ho můžete kontrolovat vypnutím vypínače. Nemůžete mít všechno.'
    Furnish vypadá, že nutnost mluvení o svém vztahu s veřejností bere s obrovským klidem. Ještě jednu věc si plně uvědomuje a to, že nic z toho, by bez Eltona neměl. Samozřejmě, v reklamě byl hodně vysoko. Pravda, zdá se být milým chlapíkem. Je opravdu talentovaný producent. Ale já doufám, že ho nezničí to, že jeho umělecký patron a muž, se kterým spí je jeden a ten samý. KONEC