Internet 6

20.07. 2008

Elton John může lízat Eltona Johna


Zní to dost šíleně, ale Elton John může lízat Eltona Johna. Legendární britský zpěvák si totiž nechal připravit vlastní značku zmrzliny.

Nápadu se chytila americká společnost Ben & Jerry, která vyrobila speciální příchuť nazvanou Goodbye Yellow Brickle Road. Vše k poctě jednašedesátiletého zpěváka a komponisty, který navštívil sídlo továrny v americkém Vermontu.

Limitovaná edice zmrzliny bude jednašedesátiletému Eltonovi k dispozici během jeho turné po USA. Výrobce ji popisuje jako "fantastickou symfonii dekadentní čokoládové zmrzliny, krémových arašídových křupinek, máslových kostiček a kousků bílé čokolády." Název odkazuje na píseň, kterou Elton vydal na svém albu v sedmdesátých letech.

"Je těžké napěchovat padesát let hudební historie, kterou Elton John vytvořil, do jediné pinty," uvedl mluvčí zmrzlinářské společnosti Sean Greenwood.

Elton při přípravě zmrzliny spolupracoval a dal společnosti svolení použít název jeho písně. Zatím však laskominu sám neochutnal. Přál si prý pouze, aby se v ní pojila chuť čokolády a arašídového másla.

Extra: na party u Eltona Johna


zdroj: colourplanet.cz

Sir Elton John včera pořádal tradiční benefici White Tie & Tiara Ball. Přišel Bill Clinton, Will Smith i české krásky Petra Němcová a Eva Herzigová. Exkluzívní reportáž a galerie uvnitř článku.

Jeden z nejúspěšnějších umělců historie šoubyznysu, Sir Elton John, včera ve své vile ve Windsdoru pořádal už podesáté benefiční večer White Tie & Tiara Ball, věnovaný na podporu léčby a výzkumu AIDS. Tradiční slavnost patří k vrcholům společenské sezóny a dostat se na ni je možné jen na základě osobního pozvání Eltona Johna a jeho partnera Davida Furnishe. Pozvaní hosté zaplatili za účast na party 3.000 liber (cca 90.000,-Kč), které jsou věnovány na dobročinné účely prostřednictvím Nadace Eltona Johna. Od roku 1998, kdy se benefice konala poprvé, bylo díky akci White Tie & Tiara Ball věnováno na léčbu a výzkum AIDS 27 miliónů liber.

Přepychový večírek je tak mimořádnou záležitostí, že vedle oficiálního seznamu existuje ještě "čekací listina", kdyby se některá z pozvaných osobností nemohla dostavit. Letos se na party probojovalo 620 VIP hostů a jako každý rok se říká, že šlo o vůbec nejlepší party, kterou kdy Elton s Davidem uspořádali.

Večer u prominentního gay páru začíná příjezdem v limuzínách a welcome drinkem na zahradě jejich rozlehlé vily ve viktoriánském stylu. Už samotný příjezd hostů jednoznačně definuje výjimečnost události - limuzíny značek Bentley, Rolls Royce, Audi a Range Rover tiše přivážejí své hvězdné majitele za jásotu a obdivu davů příhlížejících. Média nemají na pozemek Eltona Johna vůbec přístup, exkluzívní práva na fotografie koupil magazín OK! a kancelář Wireimage, které děkujeme za poskytnutí snímků.Po uvítací konverzaci následuje slavnostní večere a umělecký program. V předchozích letech na White Tie & Tiara Ball vystoupila celá řada celebrit - od Toma Jonese a Diany Ross přes Shirley Bassey, Patti LaBelle, Donnu Summer, Roda Stewarta, Natalie Cole, Stinga až po Kylie Minogue, Natalii Imbrugliu, skupinu Take That a Ronana Keatinga. A Každoročně na party zazpívá i Elton John. Seznam hvězdných hostů by byl ještě mnohem delší než výčet účinkujících - benefice Eltona Johna byla několikrát po sobě vyhlášena britskou party roku, a tak zájem celebrit se blýsknout na této události je mimořádný. Letos pozvání mimo jiné obdrželi americký exprezident Bill Clinton, který se dostavil s dcerou Chelsey, modelky Naomi Campbell, Petra Němcová, Eva Herzigová a Elizabeth Hurley, módní návrhář Valentino, zpěvák Rod Stewart a herci Denzel Washinghton, Will Smith, Orlando Bloom a Michael Caine. Pop music zastupovali Natalie Imbruglia a člen skupiny Westlife Kian Egan. Součástí večera je benefiční tichá aukce exkluzívních uměleckých děl - letos se například dražily fotografie proslulého Maria Testina. Desátý ročník benefiční slavnosti White Tie & Tiara Ball měl podtitul "beach", neboť k hlavním účinkujícím pařila legendární skupina Beach Boys. V minulosti se témata večírku střídala - byl tu "glamour" a "las vegas" styl i "safari" party se živými zvířaty na Eltonově zahradě.

Velkolepé večírky Eltona Johna se konají také po předávání Oscarů a v rámci filmového festivalu Cannes. Všechny mají jediný cíl - kromě setkání celebrity přispívají na léčbu a výzkum AIDS, kterému podlehlo několik Eltonových přátel.