Internet 5


06. 01. 08  - Colourplanet.com
Zpěvák Elton John opět „zaperlí“


Britská „diva“ hodlá na konci ledna uspořádat v arabském Abu Dhabi open air koncert na podporů gay a leseb.

Homosexualita je v této zemi trestána 14 lety vězení a ve Spojených arabských emirátech stále existuje všeobecná diskriminace homosexuálů.

Peter Tatchell, gay aktivista za lidská práva, prohlásil:„v roce 2006 potrestaly Spojené arabské emiráty šesti lety vězení 11 gayů, kteří byli na soukromé párty. Nebyli uvězněni za sexuální akt, ale víceméně za to, že byli gayové, a že byli společně na party. Emiráty jsou velmi represivní stát, který má pouze několik základních lidských práv jednotných pro každého.“

Elton John už před dvěma lety prostřednictvím britského deníku Observer požadoval po britské vládě, aby se více zasadila o posílení práv gayů na celé planetě.

Open-air koncert se uskuteční 22. ledna v luxusním hotelu Emirates Palace a měl by pomoci změnit LGBT práva ve Spojených arabských emirátech nebo alespoň poukázat na nedostatek základních lidských práv pro gaye.

Podle Petera Tatchella bude přítomnost Eltona Johna doslova a do písmene fackou do tváře homofobního islámského vedení v Abu Dhabi.

 

21. 01. 08. - Colourplanet.com

Elton John daroval 120 motocyklů pro zdravotníky

Elton John pomohl africkým zdravotníkům. Držitel Grammy a Oscara patří k nejaktivnějším umělcům planety v oblasti charity.

Maseru (Leshoto) - Britský zpěvák Elton John věnoval v rámci svého charitativního projektu 120 motocyklů zdravotníkům v africkém ministátečku Lesotho. Lékaři a zdravotní sestry v hornatém království tak budou mít k dispozici dopravní prostředek, kterým se snadno dostanou do odlehlých vesnic ke svým pacientům, píše agentura AFP. Zpěvák spolu se svým partnerem Davidem Furnishem předal v sobotu více než stovku motocyklů osobně na slavnostní akci poblíž hlavního města Maseru. Sloužit by měly v první řadě lékařům, kteří se starají o nemocné AIDS. Lesotho je jednou z nejchudších afrických zemí a pandemie této nemoci ho silně zasáhla. Z 2,3 milionu obyvatel trpí chorobou více než pětina dospělé populace.

"Chceme zlepšit dopravní systém a přiblížit lékařskou péči milionům lidí, které žijí v odlehlých oblastech," řekl John novinářům. "Motocykly rozdělíme do všech zdravotních středisek v Lesothu," dodal.

Na pětiletém programu, který řídí zpěvákova nadace pro nemocné AIDS, se podílí i vláda v Lesothu. Kromě dodávky dopravních prostředků nadace zaplatí i řidičské kurzy pro všechny, kdo budou motorky používat.

Elton John se charitě věnuje řadu let. Jeho nadace financuje vzdělávací programy na prevenci AIDS a zdravotnickou péči o lidi, které tato nemoc postihne.

25. 02. 08. -  Colourplanet.com

Nejlepší party Oscarů? U Eltona Johna!

AKTUALIZOVÁNO: gay legenda Elton John pořádal tradiční večírek po udělování Oscarů. Nechyběla Petra Němcová, Seal, Sean Penn ani Mary J. Blidge.Oscara získal i lesbický dokument!

Držitel Oscara za hudbu k filmu Lví král, legendární ELTON JOHN, pošesté pořádal v Beverly Hills Oscar Party, jejíž výtěžek je věnován na podporu boje s AIDS. Nejprestižnější večírek oscarové noci navštívila celé řada celebrit, přišli dokonce i ti, kteří se samotného udělování filmových Oscarů nezúčastnili.

Na party zazpívala soul-hip hopová diva Mary J. Blidge, která nešetřila chválou na krále všch gayů, Eltona Johna :"Elton je jeden z nejlepších muzikantů na světě, všechny nás inspiruje a respektuji celý jeho život. Ze srdce vám říkám - je potěšení být v jeho blízkosti právě v tuto významnou noc, která může pomoci lidem, kteří trpí AIDS". Kromě Mary na nejsledovanější party vystoupil Jack Shears ze skupiny Scissor Sisters a samotný Elton John.

Oscarová party Eltona Johna získala na podporu léčby AIDS  už 15 miliónů dolarů a letos se jí zúčastnila celá plejáda světových celebrit včetně české modelky Petry Němcové.

Velkou radost přineslo vítězství lesbického dokumentu Freeheld režisérky Cynthii Wade, o neúnavném boji smrtelně nemocné ženy s úřední mašinérijí.

17. 3. 2008 - České noviny  

Koncert Eltona Johna v New Yorku na podporu Clintonové

Washingtonu - Britský hudebník, zpěvák a skladatel Elton John uspořádá příští měsíc v New Yorku koncert, jehož cílem bude získat peníze na volební kampaň demokratické kandidátky na post amerického prezidenta Hillary Clintonové. Informovala o tom dnes agentura AP.

"Nejsem politik, ale věřím v práci, kterou dělá Hillary Clintonová," řekla popová hvězda v prohlášení, které dnes podle AP zveřejnil volební tým newyorské senátorky Clintonové.

Vstupenky na koncert Elton and Hillary: One Night Only (Elton a Hillary: Jediná noc), který se uskuteční 9. dubna, se začnou prodávat ve středu. Jejich cena bude od 125 do 160 dolarů (od 2000 do 4000 korun). Zdroje neuvedly, kolik míst budou organizátoři vystoupení nabízet.

Loni v říjnu pomáhali získávat Clintonové peníze na společném koncertě v New Yorku rockeři Elvis Costello a Wallflowers za účasti komika Billyho Crystala. Na kampaň bývalé první dámy, která v té době slavila 60. narozeniny, se tehdy takto vybralo přes 1,5 milionu dolarů (24 milionů korun).

Clintonovou dále veřejně podporují například slavná herečka a zpěvačka Barbra Streisandová, hollywoodská hvězda Jack Nicholson, režisér Steven Spielberg a herečka Eva Longoriová Parkerová.

Soupeř Clintonové v souboji o nominaci na prezidentskou kandidaturu za Demokratickou stranu Barack Obama se také těší podpoře mnoha kulturních osobností. Může počítat s podporou především vyhlášené moderátorky Oprah Winfreyové, herců Roberta de Nira a George Clooneyho.