internet 3

11. 06. Bleskově.CZ

 Sir Elton bude bez zmatené galerie

autor: Bleskově, ČTK
Londýn - Sen britského zpěváka Eltona Johna, že si na pozemku u svého sídla v anglickém Berkshiru postaví vlastní galerii, se zřejmě nikdy nenaplní - místní stavební úřad totiž s tímto plánem rozhodně nesouhlasí. Šedesátiletý sir John se v rozměrné budově, na jejímž architektonickém utváření se také podílel, chtěl veřejnosti pochlubit svou rozsáhlou sbírkou vzácných fotografií a obrazů. Proti samotné umělecké expozici sice žádný úředník nic nenamítá, pokud jde ale o halu, která má být dlouhá 55 metrů, je postoj úřadů neoblomný. Proti je především jistý Malcolm Beer, předseda rady pro správní obvod Windsor a Maidenhead. Důvod je podle něho jednoduchý: "Vzhled navrhované galerie se z architektonického hlediska zdá být poněkud zmatený."
11. 06. 2007 - České noviny
 Elton John si zřejmě svou galerii nepostaví kvůli úřadům
autor: ČTK
Londýn - Sen britského zpěváka Eltona Johna, že si na pozemku u svého sídla v anglickém Berkshiru postaví vlastní galerii, se zřejmě nikdy nenaplní - místní stavební úřad totiž s tímto plánem rozhodně nesouhlasí.

Šedesátiletý sir John se v rozměrné budově, na jejímž architektonickém utváření se také podílel, chtěl veřejnosti pochlubit svou rozsáhlou sbírkou vzácných fotografií a obrazů. Proti samotné umělecké expozici sice žádný úředník nic nenamítá, pokud jde ale o halu, která má být dlouhá 55 metrů, je postoj úřadů neoblomný.

Proti je především jistý Malcolm Beer, předseda rady pro správní obvod Windsor a Maidenhead. Důvod je podle něho jednoduchý: "Vzhled navrhované galerie se z architektonického hlediska zdá být poněkud zmatený."

24. 05. 2007 - Musicserver.cz

 Elton John zrušil evropské turné

autor: František Matějíček
Malé letní turné skladatele a zpěváka Eltona Johna bylo zrušeno. Pět vystoupení se neuskuteční kvůli sporu s promotéry.

Ve dnech 5. a 6. června měl zpěvák a skladatel v rámci své šňůry "Red Piano" vystoupit v Benátkách, 22. června v Berlíně, 3. července v Moskvě, 9. září v Paříži a o pět dnů později v Seville. "Je nám líto, že bylo turné zrušeno. Promotéři ovšem nebyli schopni garantovat zajištění koncertů, což nás vedlo k tomuto řešení," uvedl mluvčí Eltona Johna.

Spor s promotérskou firmou vygradoval poté, co bylo vystoupení v Seville odsunuto z technických důvodů. Nadcházejícího Johnova turné po Velké Británii se však celá událost nijak nedotkne.

28. 03. 2007 - Musicserver.CZ

 Církev v Tobagu protestuje proti koncertu Eltona Johna

autor: František Matějíček
Vystoupení Sira Eltona Johna v Tobagu, plánované na 29. dubna v rámci Plymouth Jazz Festivalu, se neobejde bez problémů. Proti jeho show protestují tamní církevní představitelé.

Podle Sdružení křesťanských pastorů by mohl mít Johnův koncert negativní sociální dopad na obyvatelstvo. "Máme obavu, aby někteří místní obyvatelé nezačali pochybovat o své sexuální orientaci," říká pastor Terrance Baynes.

Oficiální představitelé karibského ostrova však vystoupili na podporu organizátorů a nehodlají zpěvákově účasti bránit. Jeden z pořadatelů akce Anthony Maharaj označil Eltona Johna za jednoho z nejlepších showmanů a naznačil, že by omezování vystoupení bylo nedobrým signálem ostrova vůči okolnímu světu.

27. 03. 2007 - Formát

 Výroční turné Eltona Johna provází obří divácký zájem

autor: iz

Několikaměsíční mezinárodní koncertní turné britského zpěváka Eltona Johna slaví obrovský komerční úspěch. S extravagantní show, kterou pořádá na oslavu svých šedesátých narozenin, navštíví Elton John v následujících měsících řadu zemí. A nečekaný zájem fanoušků o "jubilejní" koncerty překvapil i organizátory.

O víkendu Elton John vystoupil v Madison Square Garden v New Yorku. Vestoje mu tam tleskalo víc než dvacet tisíc lidí, v rámci velkolepého narozeninového ceremoniálu britskému zpěvákovi popřál bývalý americký prezident Bill Clinton, italská návrhářka Donatella Versace či herec Pierce Brosnan.

Originální show plnou audiovizuálních efektů pro Eltona Johna vytvořil slavný módní fotograf David LaChapelle. Americkou část turné kromě New Yorku zhlédnou i fanoušci v Las Vegas, v květnu a červnu pak objede Elton John celou řadu významných míst v Evropě.

Jednotlivé koncerty pohostí například palác ve Versailles, Brandenburská brána v Berlíně, Španělské náměstí v Seville či italské Benátky. Narozeninová show vyvrcholí v červenci ve zpěvákově rodné Velké Británii: Elton John vystoupí v legendární aréně ve Wembley, kde 1. července spolu s britskými princi Williamem a Harrym zorganizuje koncert na počest zemřelé princezny Diany.

26. 03. 2007 - Bleskově.CZ

 Elton John pařil s Clintonem

 

autor: Bleskově.CZ

New York - Jiní umělci se takovým věkem moc nechlubí, ale Elton John si na svoje šedesátiny svolal fanoušky do Madison Square Garden.

Tříhodinové vystoupení před 20 tisíci návštěvníky zahájil bývalý americký prezident Bill Clinton, který Johnovi poděkoval za dosavadní kariéru. Pak už oslavenec v růžových brýlých a černém kabátu zasedl za piáno a hrál víc než třicet hitů, které za čtyřicet let stvořil. První byl Sixty Years On, další třeba Honky Cat, Bennie and the Jets, Rocket Man, Sad Songs Say So Much nebo I Guess That´s Why They Call It The Blues.

26. 03. 2007 - Novinky.CZ

 Osbourne i Clinton tleskali Eltonu Johnovi, slavícímu na pódiu šedesátku

 autor: Stanislav Dvořák

Triumfální koncert před 20 000 lidmi odehrál v New Yorku popový gigant Elton John, který slaví šedesátileté narozeniny. Show se konala symbolicky v Madison Square Garden, kde si v roce 1974 naposledy zazpíval společně s Johnem Lennonem.

NEW YORK - Na narozeninový koncert se dostavili např. bývalý prezident USA Bill Clinton, rocker Ozzy Osbourne, modelka Elizabeth Hurleyová, herec Pierce Brosnan, zpěvák Robbie Williams a řada dalších celebrit. 

Bill Clinton se chopil mikrofonu a uvítal Eltona Johna v "klubu šedesátiletých". Jeho hudbu prý miluje. "Připomíná mi, že nám pořád zbývá trochu mládí," dodal.

"Hrál jsem v Madison Square Garden devětapadesátkrát a jediné místo, kde chci být na své šedesátiny, je New York," potěšil Elton Newyorčany. Po koncertě následovala velká soukromá party na Manhattanu.

Rocket Man drží laťku stále vysoko

Elton John patří k nejvytrvalejším popovým "dinosaurům", začínal už v šedesátých letech hraním na klavír po londýnských hospodách. Největší vzestup zažil v sedmdesátých letech, ale ani jeho nové nahrávky nemají sestupnou tendenci. 

Svět popu obohatil o řadu prvotřídních hitů: Your song, Sorry Seems to Be the Hardest Word, Rocket Man, Candle in the Wind, Tiny Dancer,  Sacrifice a další. K šedesátinám mu vychází luxusní balíček obsahující CD a DVD pod názvem Rocket Man - The Definitive Hits. 

26. 03. 2007 - Aktualně.CZ

 Elton John oslavil šedesátku s Clintonem

Autor: Aktualně.CZ

New York - Jiní umělci se takovým věkem moc nechlubí, ale Elton John si na svoje šedesátiny svolal fanoušky do Madison Square Garden.

Tříhodinové vystoupení před 20 tisíci návštěvníky zahájil bývalý americký prezident Bill Clinton, který Johnovi poděkoval za dosavadní kariéru. Pak už oslavenec v růžových brýlých a černém kabátu zasedl za piáno a hrál víc než třicet hitů, které za čtyřicet let stvořil.

První byl Sixty Years On, další třeba Honky Cat, Bennie and the Jets, Rocket Man, Sad Songs Say So Much nebo I Guess That´s Why They Call It The Blues.

"Vzpomínám si, že jsem tu hrál devětapadesátkrát, a když jsme přemýšleli, kde koncert k narozeninám uspořádat, měl jsem jasno - jedině v Madison Square Garden," řekl John poté, co publiku děkoval za "oddanost, lásku a podporu".

Připomněl taky dvě památná vystoupení v aréně, po útocích na New York z 11. září i na listopad 1974, kdy se k němu na pódiu přidal John Lennon, a odbyl si tak poslední koncertní vystoupení před smrtí. Na počest člena Beatles John zazpíval píseň Empty Garden se slovy "hej, hej, Johnny, nemůžeš si ještě zahrát?"

Whoopi Goldbergová a Robin Williams zazpívali oslavenci Happy Birthday, mezi návštěvníky byli vidět agent ve výslužbě Pierce Brosnan, rocker Ozzy Osbourne, modelka Elizabeth Hurley nebo návrhářka Donatella Versace.

Elton John, jehož anglická královna v roce 1998 za charitativní činnost povýšila do rytířského stavu, koncert ukončil písní Your Song. V roce 1971 s ní jako prvním singlem prorazil a na celém světě ho prodal 200 milionů kopií.

Zpěvák narozený v Londýně jako Reg Dwigh je dnes největší britskou celebritou, nejznámějším gayem a bojovníkem proti homofobii a AIDS. Uměleckou kariéru už výrazněji neobohacuje, ale jeho třicítka alb je nezpochybnitelná.

Elton John začínal v šedesátých letech jako hráč na piáno v barech, pak se stal členem kapely Bluesology, hrál s King Crimson a Gentle Giant, od roku 1970 vystupuje sólově pod jménem Elton John. Zatím poslední deska The Captain and The Kid u kritiky bodovala.

Společenský comeback zažil po smrti své přítelkyně Lady Diany, které na pohřbu zahrál Candle in the Wind, a pak předloni vlastní svatbou s filmařem Davidem Furnishem. Jako hosta a svoji ikonu si ho ke spolupráci zvou moderní popové kapely.

Narozeninový koncert se promění v turné, které se v květnu přesune do Sevilly, Paříže, Benátek, Berlína a Moskvy, kde Elton John předvede program nazvaný Red Piano ten příznivci znají už z Las Vegas.

Autorem show plné vizuálních efektů je fotograf David LaChapelle. Slavnostní ráz turné dokreslují i místa konání. V Paříži palác ve Versailles, v Německu Brandenburská brána.
21. 03. 2007 - Bleskově.CZ
 Elton John šíří nebezpečný virus
autor: Korzo
Plymouth - Duchovní na menším z ostrovů státu Trinidad a Tobago, který se rozkládá v jižní části Karibiku, jsou přesvědčeni, že nastávající šedesátník Elton John by mohl místní usedlíky nakazit "virem" homosexuality. Proto se snaží všemi prostředky zabránit jeho účasti na dubnovém jazzovém festivalu v tamním správním středisku Plymouthu. "Jeho pobyt na Tobagu by mohl uvést ostrovany v pokušení napodobovat jeho životní styl," svěřil se agentuře WENN s obavami náboženských představitelů místní arcidiakon Philip Isaac. Duchovním je takříkajíc proti srsti především jeho soužití s Davidem Furnishem, neboť "je nepřípustné, aby muž sdílel lůžko s jiným mužem", jak zdůrazňují.
Organizátor letošního ročníku populárních hudebních slavností Anthony Maharaj jim oponuje. "Měli bychom se cítit poctěni, že u nás chce vystoupit," říká a dodává: "Tento muž byl britskou královnou povýšen do šlechtického stavu a svými charitativními aktivitami si získal nesmírné uznání od bývalého jihoafrického arcibiskupa Desmonda Tutua."