Internet 2

17. 08. 2007 - Markíza.sk

Elton John se hanbí

autor: Topina
článek nám poslala jedna naše kamarádka ze Slovenska, děkujeme.

Na pláži sa radšej parí v obleku, akoby si mal obliecť plavky.  Elton John a jeho priateľ David Furnish si užívali letné dni v St Tropez. Po tom ako strávili pár dní v Eltonovej luxusnej vile v Nice sa plavili na jachte, Malú zastávku si urobili práve v tomto vychytenom letovisku a stavili sa aj v butiku Dolce & Gabbana.

Na pláži ich prenasledoval dav fanúšikov, ktorí na známeho speváka vykrikovali a fotili si ho. Aj napriek vysokým horúčavám si Elton zachoval svoj štýl a predviedol sa v bielom obleku. Zato Davidovi to svedčalo aj v šortkách. „Elton vyzeral veľmi zahanbene, kričalo na neho vyše sto ľudí. Fanúšikom rýchlo zamával a naskočil na jachtu" prezradil svedok.

24. 8. 2007 - Mix.CZ

 Elton John oslavuje, vyjde DVD

autor: Petra Hubáčková
Britský populární zpěvák Elton John se rozhodl se svými fanoušky oslavit své kulaté šedesáté narozeniny. Chce totiž vydat DVD s koncertním záznamem pořízeným v den jeho narozenin.
Koncert se odehrál 25. března tohoto roku v New Yorku na Madison Square Garden. Úplný název oslavného dvojDVD zní Elton 60: Live at Madison Square Garden a k posluchačům se dostane ještě letos 1. října.
Posluchač se může těšit na prvním DVD disku na třiatřicet skladeb, které Elton na své show předvedl. Druhé DVD přinese bohatou filmotéku archivních záběrů. včetně hudby a vystoupení.
Dočkáme se tak souboru nesmrtelným skladeb jako Levon, Rocket Man, Bennie And The Jets, Tiny Dancer a I´m Still Standing.
Raritní materiál skrývá Johnův koncert ve švýcarské televizi z roku 1970, vystoupení na Top Of The Pops, Royal Variety Show a The Old Grey Whistle Test.
Koncertní klipy použité na druhém DVD pocházejí ze show v Edinburgu (rok 1976), London´s Wembley Stadium (rok 1984) a koncerty na Madison Square Garden (z let 1995, 2005).

16. 8. 2007 Blesk.CZ

 Elton John se pokusil o sebevraždu

autor: Famous

Dnes je jasné, proč Eltonu Johnovi manželství s Lindou Woodrowovou nevyšlo.

Homosexuální zpěvák se pustil do heterosexuálního svazku kvůli společnosti. Aby se mu však na poslední chvíli vyhnul, pokusil se spáchat sebevraždu. Jeho textař Bernie Taupin vešel do místnosti, kde ležel Elton s hlavou v plynové troubě.

"Bernie jednou vešel dovnitř, kde se Elton pokoušel spáchat sebevraždu, kdy plánoval vzít si ženu jménem Linda Woodrowová. Elton strčil hlavu do trouby. Ale Bernie se mu nedokázal přestat smát. Elton si totiž nastavil plyn na minimum a navíc měl všechna okna otevřená. A co víc, hlavu si pohodlně uložil na polštář," píše se v nové Johnově autobiografii.

Elton láskami docela trpěl a choval se kvůli nim často dost pošetile. Jednou odvolal dlouho připravovaný vánoční večírek, protože se jeho tehdejší partner Charles nechtěl na akci dostavit. "Vešel jsem do kuchyně a byla tam ta velká krůta, z níž byl odřezán jeden díl, a také tam byl obrovský koláč, opět bez jednoho dílu. A Elton tam seděl v slzách," tvrdí hudebník Gary Osborne.

Legendární zpěvák pak upadl do depresí a ležel několik dní v posteli hotelového pokoje, aniž k sobě pouštěl jakékoli osoby. "Elton sbíral Tiffanyho lampy. Byla tam jedna, o které nám říkal, že stála patnáct tisíc liber. Můj syn běžel pokojem, zavadil za šňůru a rozbil ji na střepy. Elton si ho přivinul k sobě a řekl: ´Nic si z toho nedělej, drahoušku, je to pouze věc. Vždycky můžeš věci nahradit. Jen lidi nemůžeš nahradit,´" vyprávěl Osborne.

Dnes už je Eltonova psychika výrazně stabilnější. Může za to také jeho dlouhodobý partner David Furnish, s nímž v prosinci 2005 vstoupil do registrovaného partnerství.

V letech 1984 až 1987 byl vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight ženatý s Renate Blauelovou.

6. 8. 2007 - Mix.cz

 Elton John je proti internetu

autor: Petra Hubáčková
   Sir Elton John učinil další ze svých památných prohlášení. Tentokrát veřejně zhanobil internet a jeho účel. Prý je to brzda v komunikaci lidstva. Podle zpěváka se celý účel internetu změnil. Místo toho, aby lidem usnadňoval komunikaci, je razantně proti ní. Sice šetří lidem čas, ale moderní uživatel - zmlsaný komfortem chatovacích programů - prý už neumí navazovat vztahy s ostatními lidmi jinak než přes síť. "Internet postě lidem brání jít ven a být mezi ostatními, mezi přáteli. Místo toho sedí lidé doma a ťukají do klávesnice," prohlásil Elton. "U hudebníků je to ještě horší. Jsou líní jít do garáže či do nějaké místnosti a zkoušet s ostatními a tvořit nové věci. Doma dělají svou nahrávku, ale ne vždy je výsledek alespoň slušný. Kéž by další krok v hudbě i v lidech samotných byl proti internetu.
4. 8. 2007 - Bleskově.CZ
 Elton John: Zrušte ten internet

autor: Korzo

Londýn - Sir Elton John je hrubě nespokojen rozšířením internetu téměř do každé domácnosti, protože si takřka každý hudební neumětel může pomocí nejrůznějších programů skládat vlastní hudbu. Jeho velkým snem by bylo, kdyby internet navždy zmizel z éteru a nechal opět vyniknout kvalitním muzikantům. "Internet je metlou dobré muziky. Snižuje standardy a dusí tvůrčí schopnosti," rozhorlil se slavný zpěvák. "Místo toho, aby lidé chodili na koncerty špičkových muzikantů, sedí doma a snaží se tvořit vlastní muziku, která za nic nestojí. Vždyť v 70. letech vyšlo každý týden alespoň deset výborných desek, zatímco dnes vyjde sotva deset dobrých alb ročně!"

    Navzdory svým hlasitým protestům i Elton internet využívá. Nikoli však pro skládání hudby, na to má svůj klavír, ale pro šíření vlastního věhlasu.

3. 7. 2007 - Bleskově.CZ
  Frekvence 1 dá jednomu posluchači milion
Kdo kdykoli v červenci zaslechne na Frekvenci 1 kombinaci hitů Sacrifice Eltona Johna a Frozen Madonny, má vystaráno.

Pokud se totiž dovolá do rádia jako první na číslo 257 400 999, získá rovný milion korun.

"Mohu potvrdit, že milion je pro nejrychlejšího posluchače skutečně v hotovosti připraven," ujistila Blesk manažerka Jasna Sýkorová.

1. 07. 2007 - iDNES.CZ
 

Hudební hvězdy složily hold princezně Dianě

autor: iDNES, ČTK
Londýn zažil obří, šest hodin trvající charitativní show na počest princezny Diany. Koncert, který pořádali Dianini synové William a Harry, zahájil a ukončil sir Elton John.

Vystoupení hvězd prokládala celá řada filmových medailonků o princeznině dobročinné práci. "Takto chceme, aby si lidé naši matku pamatovali," řekli na závěr princové. "Děkujeme vám a věříme, že jsme s vaší pomocí vybrali dost na to, abychom dokázali změnu," dodali.

Koncert na stadionu Wembley zahájil neobvykle střídmě oblečený Elton John. Na zahájení si vzal černý oblek, bílé kecky a jednu stříbrnou náušnici.

Byl také posledním hudebním číslem v hvězdné konstelaci, i když na úplný závěr nabídli princové sestřih o princeznině životě, kdy veřejnost mohla asi poprvé vidět výběr z rodinných filmů s Dianou - například z jejích prvních narozenin.

"Když jsme přišli s tímto nápadem, nedošlo nám, že nakonec budeme muset na toto pódium a snažit se vymyslet něco vtipného," řekl princ Harry na uvítanou stadionu, který se zcela zaplnil až během koncertu.

Oba princové potvrdili, že nejsou veřejnými řečníky, protože své krátké úvodní i závěrečné projevy četli z papírku. Pro oba prince a důstojníky armády to byl první projev před tak početným publikem.

Harry poslal pozdravy vojákům pluku, v němž sloužil a s nimiž měl jet do Iráku, ale nakonec z bezpečnostních důvodů nesměl. Oba princové řekli, že se chtějí řídit příkladem obou svých rodičů. Jejich otec, korunní princ Charles ale na koncertu nebyl.

Velkou pozornost poutala královská lóže, kde oba Dianini synové seděli. Zatímco vedle Harryho zářila jeho dívka Chelsy, William nesplnil očekávání a neposadil vedle sebe Kate Middletonovou. Kate ovšem v královské lóži jako princův host byla.

Pozornost na Kate a Williama se soustřeďuje kvůli jejich dlouholetému vztahu, který před časem skončil veřejným rozchodem, i když nyní k sobě podle tisku opět našli cestu. Podle spekulací mohl být koncert veřejným potvrzením, že William a Kate jsou opět párem, ale oba mladí lidé se rozhodli veřejnost ještě nějaký čas napínat.

Obří charitativní koncert se konal v den, kdy by princezna slavila 46. narozeniny. Byl současně připomenutím její tragické smrti při autonehodě před deseti lety v Paříži.

Princové ale ze všeho nejvíc chtěli, aby světu připomněl jejich matku takovou, jaká byla, a přehlušil věčné spekulace o její smrti, jejích vztazích a jejím rozvodu. Slzy v očích mnoha účastnic na závěr večera možná ukazovaly, že se jim to podařilo.

Koncert byl zatím největší akci na novém stadionu ve Wembley - nikoli co do počtu diváků přímo na stadionu, ale pokud jde o zájem veřejnosti a medií a o délku. Televize BBC uvedla, že přímý přenos přijímaly stanice ve 140 zemích světa a byl k dispozici asi miliardě lidí. To by pro Wembley bezpochyby rekord byl.

Mezi účinkujícími se vedle Eltona Johna objevila taková jména jako Duran Duran, Lily Allen, Status Quo, Rod Stewart, Kanye West, Pharrell Williams, James Morrison, Natasha Bedingfieldová, Bryan Ferry, Tom Jones, Anastacia, Joss Stone, Orson, The Feeling či Ricky Gervais.

28. 06. 2007 - České noviny.CZ
 Elton John vyhrál soudní při o falešné bohy
autor: ČTK
Londýn - Britský zpěvák Elton John vyhrál při u francouzského soudu, který mu přiznal odškodnění ve výši půl milionu dolarů (skoro 11 milionů Kč) za to, že se nechal napálit při koupi soch antických bohů. Ukázalo se však, že hudební legenda, povýšená do šlechtického stavu, v pařížském starožitnictví v roce 1996 utrácela za padělky.

Mramorové sošky byly vysoké 1,2 metru a nesly podpis italského sochaře z 18. století Luigiho Grossiho. Při oceňování umělecké sbírky se však ukázalo, že jde o padělky v hodnotě sotva půl milionu korun. Rozezlený hudebník požadoval odškodnění, které by vyrovnalo "kurzový rozdíl" oproti kupní ceně.

Žaloba u francouzských soudů nejprve neuspěla, po zpochybnění věrohodnosti britských expertů, kteří sošky oceňovali. Avšak po dalších analýzách pařížský odvolací soud nařídil starožitníkovi Jeanu Renoncourtovi zpěváka odškodnit, uvedla agentura WENN.

Možná jde i o náplast na zklamání z odmítání úřadů udělit zpěvákovi stavební povolení na vlastní galerii, kterou si chce vystavět u sídla v anglickém Berkshiru. Šedesátiletý sir John se v rozměrné budově chtěl pochlubit sbírkou vzácných fotografií a obrazů. Proti samé expozici sice žádný úředník nic nenamítá, ale úřady neskously halu o délce 55 metrů a "poněkud zmateného vzhledu". A to se na něm Elton John osobně podílel.

16. 06. 2007 - ČT24.CZ

 Na koncertu Eltona Johna proti AIDS skoro 200.000 diváků

autor: ČTK
Kyjev - Téměř 200.000 lidí přišlo v sobotu večer do centra Kyjeva na koncert britského zpěváka Eltona Johna, věnovaný boji proti epidemii smrtelné nemoci AIDS na Ukrajině. V publiku se podle agentury AFP nacházeli i současný a bývalý prezident Viktor Juščenko a Leonid Kučma či bývalý ruský premiér, nyní velvyslanec Viktor Černomyrdin.

"Jsem tu, abych vás podpořil proti AIDS," prohlásil zpěvák. Ještě před koncertem, vysílaným v přímém přenosu ukrajinskou televizí, aktivisté rozdávali v davu kondomy a brožurky s radami jak se chránit přes smrtelně nebezpečnou nemocí.

Elton John v roce 1992 založil nadaci bojující proti AIDS, protože se zhrozil nad závažností problému, jakož i nad tím, jak málo se dělalo pro pomoc nemocným. Jeho nadace během šesti posledních let na Ukrajině uskutečnila 23 projektů za celkem 2,6 milionu dolarů (více než 55 milionů Kč). "Koncert nám pomůže financovat nové projekty téměř stejnou sumou," uvedl zpěvák na své internetové stránce.

Elton John patřil mezi hudební a filmové hvězdy, které v květnu vyzvaly nejbohatší země světa ze skupiny G8 ke splnění slibů, že pomohou nejchudším zemím v boji proti AIDS, zejména pokud jde o dostupnost léčby postižených a o péči o sirotky po zesnulých.