2004


01.11.2004
zdroj: Musicserver

Elton John se chce
omluvit Madonně
Elton John se chce omluvit americké zpěvačce
Madonně za výroky, jimiž kritizoval její živá vystoupení.Sedmapadesátiletý umělec urážel
kolegyni za to, že údajně zpívá na playback.
A při cenách dnešních vstupenek je to
dle mistrova prohlášení čin hodný odstřelu.
S odstupem času ovšem Elton svých prohlášení,
která učinil na začátku října po Madonnině
nominaci na Best Live Act při udílení Q Awards
v Londýně, zřejmě lituje. V rozhovoru pro
Entertainment Weekly uvedl, že nechce spor
dále eskalovat. Velmi ho prý mrzí, že se
nechal unést silou okamžiku. "Ano, omluvím se jí,
nechci urazit city nikoho ze svých kolegů,"
dodal.Madonna se však cítí dotčená.
Její mluvčí Liza Rosenbergová uvedla,
že všechny koncerty "Re-Invention"
turné zpívá madam živě a Johnova prohlášení
jsou urážkou její tvrdé práce.

  12. 10. 04 

Zdroj: Blesk.CZ

Dal jsem si hlavu do trouby!

   Zdálo by se, že Blesk zase přehání,
ale tentokrát ne. Elton promluvil pro jeden
magazín, nedělá to často, je to velmi
uzavřený člověk a o jeho minulosti si můžete
přečíst z různých knížek, takže tady
Blesk říká pravdu.
Elton opravdu chtěl spáchat sebevraždu.
Rozhovořil se hodně, mluvil i
o sexu a drogách.  „Když je člověk závislý
na drogách, vytváří si vlastní pravidla.
Proto jsem se musel před čtrnácti lety znovu
učit, jak žít. Léčil jsem se ze závislosti na
drogách, alkoholu a měl jsem problémy
s bulimií. Vždy jsem snědl oběd, vše
vyzvracel a pak šel na vystoupení.
Začal jsem se léčit, ale byl jsem jediný muž
na terapiích," cituje ho blesk.
  „ Jednou jsem chtěl spáchat sebevraždu.
Už jsem měl hlavu v plynové troubě.
Ale plyn byl puštěný jen slabě a okno
bylo otevřené. Ten příběh jsem
zpracoval v písni "Someone saved my life tonight",
aby mi to přípomínal," vypráví Elton John.
   Ovšem Elton nezapomněl mluvit
ani o Davidovi, ten se stal splněným snem.
"Každou sobotu si posíláme pohledy.
 Ať se nacházíme po světě kdekoliv,"
uzavírá zpěvák svoji nečekanou zpověď.
    To vše se přihodilo. Ale nyní je Elton čistý.
Možná občas sklouzávám ke kýčovité citlivosti,
ale rád bych podotkl, že právě pro tohle si
Eltona tolik vážím, přežil a dostal se s toho a
moc se raduji, když se mu sny splní.
(Candle)
 

6. 10. 04 

Zdroj: Blesk.CZ

 

Madonnu bych zastřelil!

Elton je velmi upřímný člověk a zjistil to i Blesk. Elton je známý tím, že se řídí heslem, co srdci to na jazyku. :-) Možná to ani není námět k článku, ale víte jací jsou novináři. :-) Elton je prostě takový a co naděláme. :-) A já myslím, že ani dělat nechceme. :-)

   Co se stalo? Elton při „pondělním“ přebírání cen řekl toto: "Ona je nominovaná taky Madonna? Ta by si zasloužila akorát zastřelit! Podvádí fanoušky, když na svých koncertech otvírá pusu naprázdno. Vždyť zpívá na playback!" tak ho citoval Blesk, který se rád chytá skandálů.

   "Jak může být někdo oceňován za živé vystoupení, když podvádí? Ona jenom hýbe rty," směle se pokračovalo.

   "Tím jsem si teď určitě pojistil to, že mě vyškrtne ze seznamu lidí, kterým posílá vánoční pohlednice. Ale mně je to fuk," povídal dál zpěvák, jak to uvádí Blesk.

   Blesk na závěr článku dodává: lton je ostatně svými kritikami pověstný. Na adresu Robbieho Williamse podotkl, že sice zpívat umí, ale jinak je hloupý "jako troky".

A není tomu ani měsíc, co se postaral o pořádný rozruch při návštěvě Tchaj-wanu. Osočil fotografy, že jsou banda "hulvátů a podlých sviní".

   Jenže zpívání tak zvaně „jako naživo“, kdy hvězdy „mlátí pusou na prázdno“ je dost rozšířené a televize (viz české stanice) to dělají běžně. Tak proč ne Madonna? Neříkám, že to tak je, ale nemám žádný důvod jí věřit. Jako šoumenka je skvělá, ale to je asi tak všechno. Eltonovi věřím víc než jí a to že to popírá mě nepřesvědčí ani nezajímá. Elton zpívá naživo to vím jistě a to mi stačí.

   Co se týká těch fotografů, tam bych jen dodal, že víme jací dokáží být a věřím tomu, že Eltona dost nesnesitelně obtěžují, že se ani v klidu nemůže naobědvat. Tak ať nečekají že je bude chválit.

(Candle)
10. 03 04
Zdroj: Blesk. CZ
 
Zelenková se zalíbila
Eltonu Johnovi
Elton nechal známou českou zpěvačku Jitku Zelenkovou, aby zazpívala nejen úvodní píseň k Lvímu králi (v češtině), ale také jednu z písní z muzikálu Aida, ta dokonce vyjde na jejím albu.
  "Elton John je už léta můj favorit. Když před lety vypsali konkurs pro úvodní píseň Lvího krále, zvítězila jsem na plné čáře mezi desítkami zpěvaček. Vůbec jsem v to nedoufala. Byla jsem štěstím bez sebe, je to úžasný mít schválení od Eltona Johna," cituje Blesk zpěvačku.
 
03. 4. 04 
Zdroj: Novinky.CZ
 
Elton John popřel sňatek s přítelem
(z časových důvodů je článek pouze překopírován)
Legendární britský zpěvák Elton John ve čtvrtek vydal prohlášení, v němž vyvrátil informace o chystaném sňatku se svým přítelem Davidem Furnishem. Milenci spolu žijí již jedenáct let a jsou považováni za nejznámější homosexuální pár.
LONDÝN - O svatbě dosud příliš nemluvili, ale nyní šestapadesátiletý Elton John zpochybňuje svá dřívější předsevzetí, že už do manželského svazku nikdy nevstoupí. "Byl jsem už ženatý. Proč bych měl vstupovat do manželství ještě jednou?," prohlašoval doposud.
Ke změně názoru ho měl podle deníku Daily News přimět postoj amerického prezidenta George Bushe, který pokládá svazky lidí stejného pohlaví za nezákonné. Zpěvák údajně na protest prohlásil, že právě těmto svazkům bezvýhradně fandí. "Žijeme v nemocném světě, jestli lidé, kteří si přejí vstoupit do manželství, nenacházejí podporu."
List napsal, že svatba by se měla konat v Anglii. Podle deníku pár vyčkával, až britský parlament rozhodne o uzavírání občanských svazků. Ve čtvrtek se ale proti spekulacím John ohradil s tím, že o oficiálním manželství s Furnishem neuvažuje. "David a já jsme pro homosexuální sňatky, ale společnou svatbu neplánujeme," üpřesnil dnes zpěvák.

David vše zdědí

Elton John byl tři roky ženatý s letuškou, později se přiznal ke vztahu se svým manažérem Johnem Reidem. Čtyřicetiletý David Furnish své bývalé vztahy drží v tajnosti.
Kvůli Davidovi se prý Elton John přestal přejídat, fetovat a svádět muže na potkání. "David je má spása. Být mladší, vychovával bych s ním dítě," prohodil před časem zpěvák.
Až do setkání s Eltonem Johnem byl David Furnish neznámým úředníkem. V roce 1993 mu zpěvák daroval filmové studio a jmenoval ho jediným svým dědicem.
Korzo, Novinky, ČTK
19. 3. 04–
Zdroj: Novinky.CZ
 
Anastacii prý zachránil Elton John
(z časových důvodů je článek pouze překopírován)
Americké zpěvačce Anastacii, která minulý rok bojovala se zhoubnou rakovinou prsu, prý výrazně psychicky napomáhal legendární Elton John. Navázali spolu přátelství, bez něhož by se třicetiletá hvězda současného soulu a r´n´b podle vlastních slov neobešla.
19.3. 15:14
NEW YORK - Anastacia se mohla během své nemoci neustále na Johna kdykoliv spolehnout. Lékaři její rakovinu díky mamografu odhalili začátkem loňského roku v počátečním stádiu a brzy poté ji úspěšně operovali.  
"Stále mi telefonoval," citoval zpěvaččina slova zpravodajský server Ananova, "V té době se pro mě stal jakýmsi mým kmotrem," prohlásila Anastacia.
"Když volal, říkal mi vždy: ¨ahoj, tady strýček John´," pousmála se zpěvačka, která se v současné době těší dobrému zdraví. "Jinou možnost jsem přeci neměla," poznamenala.

23. 11. 04 -
zdroj: idnes.cz

Elton John vyměnil drogy za sladkosti

Vánočních svátků už se nemůže dočkat britský zpěvák Elton John. Od doby, co přestal užívat drogy, si totiž vybudoval závislost na sladkostech, pod nimiž se právě o Vánocích v jeho domě prolamují stoly. Ačkoliv se v poslední době snaží o nějaké to kilo zhubnout, o svátcích se rozhodně dietami trápit nehodlá.

"Sladkosti a koláčky jsou nyní mojí novou závislostí," prozradil sedmapadesátiletý zpěvák, který se již čtrnáct let nedotkl alkoholu a drog.

"Můj život je teď báječný. Je super pamatovat si věci ze včerejška a mít čistou hlavu. Už čtrnáct let abstinuji s drogami i alkoholem a hodlám pokračovat," tvrdí Elton John, ale přiznává, že v poslední době propadl jídlu.

"Mojí drogou je právě teď jídlo. Až příliš často zaměstnávám cukráře a pekaře, což mě stálo osm kilo navíc," řekl zpěvák a s úsměvem dodal, že ačkoliv hubne, nikdy nebude vypadat jako Mick Jagger.

"On má prostě tak vychrtlé tělo. Nikdy se do takového kondice nedostanu," povzdychl si Elton, který se snaží nějaké to kilo dostat dolů právě před Vánocemi, neboť během svátků se v konzumaci sladkostí nehodlá nijak omezovat.

"Rok je dost dlouhý na to, aby se člověk mohl trápit dietou někdy jindy. Narozeniny, oslavy, a především Vánoce, jsou pro mě spojené s dobrým jídlem a nehodlám to měnit," zdůraznil Elton John.