1999


05. 07. 1999 - idnes.cz

Skladatel a zpěvák Elton John je v nemocnici

Záchvat slabosti, na který měla vliv i nynější horka, dostal britský skladatel a zpěvák Elton John. Byl proto převezen do nemocnice, kde je v péči lékařů. Konečné lékařské zprávy budou známy v úterý.
Kvůli hospitalizaci byly v pondělí odvolány jeho nadcházející koncerty v Itálii a Rakousku.

Zpěvák měl 30. června koncertovat také v Praze. Krátce předtím bylo vystoupení "vzhledem k novým závazkům" umělce odloženo o rok na 18. června 2000.

Elton John zahájil 25. června nové turné po Evropě.


10. 07. 1999 - Idnes.cz

Elton John je po operaci a cítí se fit

 

Dvaapadesátiletý rockový zpěvák Elton John, který byl nucen zrušit svůj pražský koncert 30. června i další vystoupení ve střední Evropě, se v pátek podrobil operaci srdce. Zpěvák byl operován v soukromé nemocnici v Londýně a lékaři mu voperovali kardiostimulátor. Zákrok byl natolik úspěšný, že mohl dnes kliniku opustit. "Cítím se velmi dobře," řekl agentuře Reuters.

"Byl to pro mě šok, ale operace byla jednoduchá a čeho jedině opravdu lituji, je, že jsem musel zrušit vystoupení a nechat tak spoustu lidí na holičkách," konstatoval. V pátek Elton John zrušil tři chystané koncerty pod širým nebem v Leedsu i další vystoupení až do konce července.

Elton John , jehož píseň Candle in the Wind (Svíce ve větru), věnovaná zesnulé princezně Dianě, se stala nejprodávanějším singlem všech dob, měl například minulý týden zpívat v Dublinu na svatbě slavného fotbalisty Davida Beckhama a Victorie Adamsové ze skupiny Spice Girls.

Zrušený koncert Eltona Johna, který se měl konat 30.června ve Sportovní hale
v Praze, byl přeložen
na 18.června 2000
.

Johnovy potíže začaly tak, že před týdnem ho při tenisu v jeho prázdninovém sídle na francouzské Riviéře přepadla slabost. Testy nejprve ukazovaly na virovou infekci ve středním uchu. Jelikož však pocit slabosti přetrvával, vrátil se zpěvák a multimilionář do Londýna, kde mu byl "jako preventivní opatření proti budoucím problémům" voperován kardiostimulátor.
Zpěvákův mluvčí prohlásil, že John neprodělal infarkt, ale že trpěl nepravidelným srdečním rytmem.

Podle listu The Sun John doufá, že se na jeviště vrátí v srpnu. Pražský koncert přeložil na 18. června 2000.